درباره لی جونگی

بیوگرافی لی جونگی
لی جونگی در ۱۷ آوریل ۱۹۸۲ در میان خانواده ای متوسط در پوسان کره جنوبی به دنیا آمد. او تنها پسر خانواده است و تنها یک خواهر کوچکتر از خود دارد. او قبل از علاقه مند شدن به بازیگری تصمیم داشت در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل بدهد(همه خانواده اش مهندس هستند) ولی پس از دیدن نمایش “هملت”در دبیرستان به بازیگری علاقه مند شد؛ به طوری که تصمیم گرفت ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر را رها کرده و وارد دنیای بازیگری شود که این تصمیم با مخالفت شدید خانواده اش مواجه شد. ولی او که در تصمیم خود مصمم بود؛پس از پایان دبیرستان بدون پشتبانی آنها به سئول امد.
لی جونگی به مدت دوسال مشغول کارهای پاره وقت(کارهای سخت و بی ربط به علاقه اش) شد؛تا بالاخره توانست وارد دانشگاه هنر سئول شود.اما او برای شروع به کار خود نیاز به کمپانی داشت.او برای کمپانی های زیادی(تقریبا۳۰تا) آزمون بازیگری داد و قبول نشد؛تا اینکه پس از انجام دادن یک آزمون خیابانی(متشکل از تقریبا همه کمپانی ها) برای انتخاب بازیگر مدیر یک کمپانی کارت ویزیت خود را به او داد و گفت باهات تماس میگیرم. پس از گذشت دو ماه و عدم تماس مدیر کمپانی، جونگی تصمیم گرفت خودش به اون کمپانی بره و به مدیر کمپانی بگه چون باهاش تماس نگرفتند خودش آمده و همین کار رو هم کرد. و به این ترتیب تونست توجه مدیر کمپانی رو به دست بیاره. او فعالیت هنری خود را بالاخره در سال ۲۰۰۱ و در رشته مدلینگ آغاز کرد اولین فشن شوی او با نام”چیکار کنم” برای برندso basic به همراه بازیگر هان سون انجام شد. لی جونگی اولین نقش کوتاه خودش رو در سریال”بازتاب ستاره “ایفا کرد. این سریال از شبکه “کی بی اس”پخش میشد. لی جونگی بعد از بازی در سریال”بازتاب ستاره “موزیک ویدیو، تبلیغات و نقش های تلوزیونی کوتاه و متفاوتی رو انجام داد که هیچ کدام موفقیت آمیز نبود
تا این که در نقش کوتاهی در فیلم “هتل ونوس” با تهیه کننده ای ژاپنی بازی کرده که با فروش ۲/۵ میلیون بلیط موفقیت خوبی در ژاپن به دست آورد. اين فيلم اولين كار رسمي جونگی بود. جونگی همراه مدير برنامه اش به ژاپن رفت اما در مدت زمان فیلمبرداری به تنهایی و در وضعیت سختی اونجا زندگي كرد؛ چرا که کمپانیش در آستانه ورشکستگی بود و اونقدر در وضعيت بد مالی بود كه حتي نمي تونست از پس هزینه های مدير برنامه اش در ژاپن بر بیاد. او بعد از يه اكران موفق تو ژاپن به كره برگشت و با هر زحمتي كه شده Flying boys رو بازي كرد و چند تا كار كوچيك تلويزيونی كه هيچ كدوم نتونستند شهرتی براش داشته باشند. تا اينكه به صورت تصادفی در جریان بر گذاری تست نقش گونگ گيل در فیلم “شاه و دلقك” قرار گرفت و برای رقابت برای گرفتن این نقش رفت. چون خيلي ها از اين نقش شنيده بودن جمعيت زيادی هم برای امتحان كردن شانسشون در این ازمون شرکت کردند. جونگی بعد از قبول شدن در ۳ مرحله اين نقش رو گرفت و زندگيش به طور كل عوض شد و بعد از اون بود كه همه سراغ كارهای قبلي جونگی مثل هتل ونوس رفتند. گرچه “استودیو باله” (پسران پرواز) اولین پروژه سینمایی جونگی بود؛ اما جونگی تا قبل از اینکه در فیلم(شاه و دلقک )” عنوان کره ای آن مردِ شاه میباشد”به ایفای نقش بپردازد نتوانسته بود به موفقیت چسمگیری دست پیدا کند. از اینجا بود که سرنوشت لی جونگی به عنوان یکی از بهترین بازیگران کره رقم خورد؛ چرا که این فیلم با فروش حدود۱۲میلیون بلیط، پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۰۵ شد( تاکنون). اما با این همه موفقیتی که این فیلم در سطح کشور به دست آورده بود؛تهیه کنندگان فیلم به جونگی به خاطر تازه کار بودنش فقط ۱۰۰۰۰۰دلار(کره) دستمزد دادند .
یکی از دلایل موفقیت این فیلم موضوع بسیار جالب(متفاوت) آن بود که روایتی از عشق شاه به یک دلقک (بازیگر نمایش) قصرش بود. لی جونگی با هنر نمایی زیباش در نقش گونگ گیل توانست توانایی هاش رو در بازیگری به نمایش بگذاره؛ چرا که او باید زنانه رفتار میکرد.لی جونگی معتقد است که بدون بازی در فیلم شاه و دلقک نمیتونست به شهرت و موفقیتی که الان داره برسه و بازی توی این فیلم براش مثل پرواز کردن توی اسمون بوده. لی جونگی دوست ندارد کسی به جای او آسیب ببیند؛ برای برای همین از بدلکار استفاده نمیکنه(چون و دوست داره صحنه ها برای تماشاچی ها واقعی بنظر برسند)”مگر این که اجرای نقش نیاز به مهارت در زمینه خاصی باشه” به همین دلیل در بدنش جای زخم های زیادی از سریال ها و فیلم هاش باقی مونده. در فیلم شاه ودلقک پاش آسیب دید و یازده تا بخیه خورد(جاش هنوزم به وضوح هست).لی جونگی در سال ۲۰۰۸ در مصاحبه اش توضیح داد که بازی در فیلم شاه و دلقک برای من موفقیت آمیز بود و من وقتی فیلم نامه این فیلم رو خوندم به نظرم فیلم خوبی اومد .من انقدر فیلمنامه رو خونده بودم که پاره شد. چون حتی اگه این فیلم موفق نمیشد من باید به بهترین شکل ممکن انجامش میدادم.کارگردان فیلم شاه و دلقک قبلا توضیح داده که چطور بدون هیچ پشتبانی لی جونگی برای بازی در نقش گونگ گیل انتخاب شد. اینکه بازیگر این نقش می بایست به زیبایی یک دختر باشه؛ فقط یکی از دلایل انتخاب شدن جونگی برای ایفای این نقش بود. جونگی گفته این نقش برای من مناسب بود و اون رو قبول کردم حتی با این که احتمالش بود تصورات مردم رو نسبت بهم خراب کنه(که البته تا مدتها چنین هم بود)
نقش بعدی او در سریال دختر (مورد علاقه) من ” My Girl “در شبکه SBS و فیلم”Fly, Daddy, Fly”پرواز کن پدر بود. از شهرت لی جونگی در آن زمان می‌توان انتخاب او به عنوان بازیگر برتر در جشنواره بین المللی فیلم توکیو در ژاپن اشاره کرد؛ چرا که او در “پین لی” در میان ۳۰۰ چهره ماندگار چین انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۷ لی جونگی فیلم “Virgin Snow” برف پاک را با بازیگری ژاپنی کار کرد. فیلمی که باز هم در گیشه موفق بود. سریال بعدی او در کره “Time Between Dog And Wolf” زمان بین گرگ و میش بود. این سریال با ریتینگ ۵۹ درصدی سریال محبوبی بود. در جشنواره بین‌المللی فیلم هاوائی نیز لی جونگی جایزه‌ای را دریافت کرد.

کار بعدی وی فیلم May 18″ می ۱۸”، بود که در بردارنده بخشی از تاریخ کره جنوبی بود. سال ۲۰۰۸ لی جونگی سریال “Iljimae” ایلجیمه را شروع کرد. سریالی در سبک رابین هود و یا زورو. این سریال با فروش و ریتینگ بالا و محبوبیت زیاد توانست در بازار DVD فروش بالاتری از جومونگ رو داشته باشد و البته جوایز فراوانی را نیز به همراه داشت.

در سال ۲۰۰۹ سریال جدید او به نام قهرمان “Hero” پخش شد که قبل از پخش حتی ۱ قسمت تلویزیون ژاپن با مبلغ گزاف این سریال را خرید.این سریال ( در کسب ریتینگ) به موفقیت دیگر سریالهای لی جونگی نبود. اما بازی زیبای او از طرف منتقدان و تماشاچی‌ها ستوده شد. این سریال در ژاپن با استقبال بیشتری نسبت به کره مواجه شد.

لی جونگی در سوم می ۲۰۱۰ در حالیکه قرارداد سریال ایمان را بسته بود و در حال بازی یک فیلم در کنار کیم ته هی بود به خاطر به اتمام رسیدن مهلت خدمت در ارتش، فیلمبرداری فیلم را رها کرد و به سربازی رفت(به خدمت اجباری سریع فراخوانده شد).
لی جونگی در شانزدهم فوریه ۲۰۱۲ خدمت سربازی خودش رو به پایان رساند و به صنعت سرگرمی کره بازگشت.او در حین خدمت سربازی هم به پشتکارش ادامه( کلاً هرکاری که شروع می کنه رو با پشتکار و تلاش زیاد تموم می کنه)و در برنامه های رادیویی، تلویزیونی، اجراهای کنسرت های مخصوص برای سربازها، خدمات اجتماعی در روستاها حضور داشت.او همچنین در ارتش در هنرهای رزمی هم جایزه گرفت.
اما اتفاق بدی که در زمان سربازی برای او رخ داد و طرفدارانش در تمام دنیا را نگران و ناراحت کرد؛ حادثه در حین تمرین تئاتر موزیکال بود. در حین تمرین تئاتر موزیکال به دلیل قطع ناگهانی برق او با میله آهنی داربست دکور برخورد کرد و این باعث زمین خوردن خودش و سقوط میله بر روی سرش شد.در این حادثه لی جونگی از ناحیه سر به شدت آسیب دید و پیشانیش حدود ۴۰بخیه خورد(جای بخیه ها در زیر خط رشد موهای او پنهان شده است که با کمی دقت گاهی قابل مشاهده هست). پس از این حادثه به دلیل فروخته شدن همه بلیط ها او بخاطر حس مسئولیتش در حالیکه هنوز بهبود پیدا نکرده بود برای اجرای تئاتر برگشت و بعد از اجرا دوباره به بیمارستان برای درمان بازگشت.
جونگی بازگشتش رو به صنعت سرگرمی کره با اجرای فن میتینگی کامل همراه باخواندن و رقصیدن در همون روز با طرفدارهاش جشن گرفت. لازم به ذکر که رکورد استقبال ۲۰۰۰نفری طرفدارهای جونگی که از شب قبل(آنهم در هوای خیلی سرد) برا بازگشتش هنوز شکسته نشده😜

خلاصه ای از آنچه از جونگی میدانیم😊:
جونگی عاشق تندی و شیرینیه.اکثر فیلم و سریالهاش رو تابستون بازی کرده برا همین میگه من مرد تابستونم.اکثرا تور میتینگهاش رو هم زمستونها برگذار میکنه.خیلی تمیز و مرتب و دقیقه؛ به طوری که در سربازی میان اونهمه پسر شلخته اونقدر این موضوع واضح بود که لقب ربات تمیزی رو به خودش اختصاص داد. لی جونگی خیلی هم به اطرافیانش اهمیت میده.به طوری که برای آسایش خانوادش جوری رفتار کرده که کسی تا حالا اونها رو ندیده.حتی در جایی گفته همسایه های پدر و مادرش هم نمیدونن پسر اونهاست(البته اخیرا طرفدارها تونستن عکس هایی از پدرش در فرودگاه شکار کنند).او به همین شکل مراقب کارکنان خودش(که سالهاست با اونهاست)و همینطور کارکنان فیلم و سریالهاش هست.او عاشق اینه که هر کجا هست بقیه رو شاد کنه و بهشون انرژی بده( اونها هم برای همین بهش میگن جینسینگ قرمز).او در این مورد میگه وقتی محیط گرم و پر انرژی باشه راحت تر میتونم کار کنم.جونگی وقتی دبیرستانی بوده خیلی خجالتی بوده(هنوزم گاهی میشه این خجالتش رو دید)اما کم کم تغییر کرده.او از پس از دبیرستان تنها زندگی میکنه(بجز چندسالی که خواهرش در زمان تحصیلش باهاش زندگی میکرد)ودو(گمونم حالا شدن ۴تا) سگ داره به نام های جونی و گابی که عاشقشونه و خودش از بچگی تربیتشون کرده(که خیلی خیلی مودبن).جونگی عاشق اینه که در نقش های متفاوت و پیچیده ای بازی کنه(برای همین کاراکترهاش همیشه زندگی سختی دارند).او خیلی هم دلش میخواد نقش منفی و همینطور هم کمدی رمانتیک بازی کنه.اما متاسفانه به خاطر نقش هایی که تا حالا پذیرفته تصویری از خودش در ذهن مردم و کارگردان ها ساخته که باعث شده در این دو زمینه پیشنهادی دریافت نکنه.او عاشق طرفدارهاشه برای همین هر سال از اونها در تور میتینگ هاش با خوندن و رقصیدن تشکر میکنه(او بقدری در هر دوی اینها عالیه که میتونه مثل خیلی دیگه از ستاره های کره ای کنسرت آزاد برگذار کنه و شهرتش رو بیشتر کنه ولی میگه فقط برای طرفدارهاش میخونه و میرقصه).جونگی تا حالا ۷ آلبوم و مینی آلبوم برای طرفدارهاش آماده کرده.او اولین میتینگش رو در سال۲۰۰۶برای ۱۲۰۰۰نفر از طرفدارهاش به صورت رایگان و با اجرای رقص و آواز و نمایش اجرا کرد و حتی برای تشکر از اونها با چشم های خیس نامه ای از صمیم قلبش خوند.یکی دیگه از علایق جونگی انجام دادن کارهای مهم توسط خودش هست و این یکی از دلایل انجام دادن سکانس های اکشن توسط خودش هست.

7 Comments on “درباره لی جونگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *